Переведите предложения с русского на английски , грамотно не как в переводчике

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. He plays tennis and skateboards. 2. There are four oceans on the Earth: Pacific Ocean, Atlantic Ocean, Indian Ocean and Arctic Ocean. 3. The Baikal lake is the deepest lake on the Earth. 4. The United Kindom of Great Britain and North Ireland.