Перевести предложения на англ.яз(Present Indefinite) Каждый человек имеет право на образование- Образование развивает разные стороны личности- Иностранный язык дает возможность узнать о мире больше-

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Everyone has the right to education. 2)Education develops different aspects of personality 3)A foreign language provides an opportunity to learn about the world more
Гость
Everyone has the right to education. Education develops different aspects of personality. Foveigh language provides an opportunity to learn about the world more.