Перевидите текст :1 Vasnetsov was born in 1848 in a smal village near vyatka 2 this is his family house He lived here with his father m

Перевидите текст :1 Vasnetsov was born in 1848 in a smal village near vyatka 2 this is his family house He lived here with his father mother and five brothes When he was a boy he liked drawing and painting pictures за это 20 баллов и 1 спасибо
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Васнецов родился в 1848 в небольшой деревне под Вяткой 2, это - его семейный дом. Он жил здесь с матерью, отцом и пятью братьями, Когда он был мальчиком, ему понравилось рисовать и писать картины.