Плиз общий и спецыальный вопрос к предложениям She often goes far a walk with her friend . They went to the cinema yesterday .

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
She often goes far a walk with her friend . Does she  often go far a walk with her friend .?-общий Where does she often  go with her friend?-специальный    They went to the cinema yesterday . Did they go to the cinema yesterday? .-общий Where did they go yesterday?-специальный  When did they go to the cinema?-специальный