По англискому задали соченить 10 предложений про себя, помогите пожалуста(

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am not married(Я не замужем)I like to lesten music.I speak Rassian.(Я Разговариваю на русском)I am interesting a sports
Гость
1)My name is ... (имя)  2)I am from Russia. 3)I am ... (возраст) 4)I like to play volleyball. 5)I have got sister/brother. 6)My favourite meal is soup. 7)I am study in school №... (номер школы) 8)My hobby is .... (увлечение) 9)I have got a ... (твое животное) 10)I am very clever girl.