Помогите написать сочинение на английском ( предложений 8) весёлый случай из детства

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Outside it was winter, I went for a walk before you leave the house my father told me, "just swings do not lick," I was wondering why they can not lick. She sat on the swing, swing, and leaned against the iron stick language, it stuck, waiting for my mother as she comes out of the house to the store.