Помогите перевести Once upon a time on earth lived a little monkey. One day she met a green crocodile. He was hungry. The crocodile

Помогите перевести Once upon a time on earth lived a little monkey. One day she met a green crocodile. He was hungry. The crocodilewanted to eat monkey. But monkey sad: "I want to be friends with you. I'll give you a yellow banana". The crocodile ate it. But he wanted to eat more. So the monkey gave him a big come of bananas. The Crocodile sad "Thanks" and went home. Now they are friends
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Однажды на Земле жила маленькая обезьянка.Одним днём она встретила зелёного крокодила.Он был голодным.Крокодил хотел съесть обезьяну.Но обезьяна сказала:"Я хочу быть друзьями с тобой.Я дам тебе жёлтый банан".Крокодил cъел его.Но он все равно хотел ещё кушать.Тогда обезьяна дала ему большую связку бананов.Крокодил сказал ей "спасибо" и пошёл домой.Сейчас они друзья.