Помогите перевисти на Украинский my family is larqe .We....a family of four. This....my father.l.,..his son. jane.,,.. hi

Помогите перевисти на Украинский my family is larqe .We....a family of four. This....my father.l.,..his son. jane.,,.. his dauqhter. He....a pupil. They ....my brothers. My sister's name....Helen
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My family is large. We are a family of four. This is my father. l am his son. Jane is his daughter. He is a pupil. They are my brothers. My sister's name is Helen. Моя сім'я велика. У моїй сім'ї 4 людини (Моя сім'я складається із чотирьох осіб). Це мій батько. Я -- його син. Джейн -- його дочка. Він учень. Вони -- мої брати. Ім'я моєї сестри -- Гелен.