Помогите плиз викторина на английском составьте 5 вопросов с 3 выбороми ответов плиз помогите

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.How old are you? a)11 b)10 c)9 d)other options 2.Have you got a cat? a)yes b)no 3.Who painted the Mona Lisa a)Leonardo DA Vinci b)George Washington c)Christopher Columbus 4)Who said "I came,I saw,I conquered." after winning a battle in Asia Minor? a)Julius Caesar b)Genghis Khan c)Tutankhamun 5)The police arrested him ... a)at his flat b)in his hometown c)in Florence d)in Paris