Помогите по Татарскаму языку проскланят по подежам слова укусы ,остел, урындык

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Б.к    укучы,         остэл,          урындык И.к   укучынын,   остэлнен,    урындыкнын Ю.к  укучыга       остэлгэ        урындыкка Т.к    укучыны     остэлне       урындыкны Ч.к   укучынан    остэлдэн     урындыктан У-В.к укучыда    остэлдэ       урындыкта