Помогите поставить необходимые знаки прыпынку и намаляваць схему сказа: 2) Ёсць словы што найлепшым чынам вызначаюць кірунак пошуку многіх мастакоу трэба жыць з шырока адкрытымі вачамі каб бачыць свет такім якім ен ёсць і адкры...

Помогите поставить необходимые знаки прыпынку и намаляваць схему сказа: 2) Ёсць словы што найлепшым чынам вызначаюць кірунак пошуку многіх мастакоу трэба жыць з шырока адкрытымі вачамі каб бачыць свет такім якім ен ёсць і адкрываць вочы яшчэ шырэй каб убачыць свет іншым і каб пазнаць ды перадаць усю прыгажосць свету трэба умець глядзець на яго як мага шырэй.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 Ёсць словы, што найлепшым чынам вызначаюць кірунак пошуку многіх мастакоу: трэбажыць з шырока адкрытымі вачамі, каб бачыць свет такім, якім ен ёсць, і адкрываць вочы яшчэ шырэй, каб убачыць свет іншым і каб пазнаць ды перадаць усю прыгажосць свету, трэба умець глядзець на яго як мага шырэй. <>, (што) : < .., (каб), (якім), і ..>, (каб) і (каб), <>. <> - квадратные скобки