Помогите пожалуйста.Это срочно.Если в тексте есть ошибки, то укажите пожалуйста. D

Помогите пожалуйста.Это срочно.Если в тексте есть ошибки, то укажите пожалуйста. Dear Elizabeth, how are you feeling? As the food in the hospital? You take all the medicine? I miss you so much. I hope you recover as soon as possible. We go with the class on a tour. I will buy you a souvenir. So I want to treat biscuits. I found it recently, but it's very tasty. I think you will like it too.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Лучше будет how do you do?Потому что, слово feel не может быть с окончанием ing в Present Continious.