Помогите пожалуйста с переводом.Hello,I'm an ostrich. I'm from Africa. I live in the grasslands. Now I'm grown-up, but I w

Помогите пожалуйста с переводом.Hello,I'm an ostrich. I'm from Africa. I live in the grasslands. Now I'm grown-up, but I want to start my story from the very beginning. Here it is. I'm sitting in an egg. It is big, and I'm big too. I'm tired of sitting here. I want to get out. I hit the egg with my beak, but nothing happens. It is sometimes light and sometimes dark in the egg. When it is dark, I sleep. When it is light,
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Здравствуйте, я -  страус. Я из Африки. Я живу в степях. Сейчас я уже взрослый, но я хочу начать свою историю с самого начала. Вот. Я сижу в яйце. Оно большое, и я тоже большой. Я устал сидеть здесь. Я хочу выйти. Я ударяю яйцо моим клювом, но ничего не происходит. Иногда в яйце светло, а иногда темно. Когда темно, я сплю. Когда светло...(часть текста у тебя отсутствует).