Помогите пожалуйста были на больничном и пропистили уроки и не знаем какие слова вставлять
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
This is my favorite fairy-tale. I like Nastenka. She is beautiful and smart. Nastenka has got a stepmother and a stepsister. I hate her stepmother and her stepsister. They are rude and selfish. This is Morozko. He is very kind. I like this fairy-tale very much.