Помогите пожалуйста))) Дело в том что я не умею читать((( Напишите пожалуйста как это читается,прооошу вас))) a designer a nanny an accountant a librarian a mechanic an architect a postal worker an engineer a houswife a house...

Помогите пожалуйста))) Дело в том что я не умею читать((( Напишите пожалуйста как это читается,прооошу вас))) a designer a nanny an accountant a librarian a mechanic an architect a postal worker an engineer a houswife a housewife a manager a secretary a musician a worker a painter a computer operator a cook a businessman businesswoman a buider a driver a teacher a veterinarian a salesperson an actor\actress
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
a designer-десагнер a nanny-нани an accountant-ен акоунтант a librarian-либраин a mechanic-мечаник an architect-ен арчитект a postal worker-постал воркер an engineer-ен енгинир a houswife-хаусвайфай a housewife-хоус вайфай a manager-менегер a secretary-секрктари a musician-мюсикиан a worker-воркер a painter-пеинтер a computer operator-компютер оператор a cook-кук a businessman-басинессман businesswoman-басынес воман a buider-буылдер a driver-драйвер a teacher-тичер a veterinarian-ветеринарион a salesperson-салесперсон an actor\actress-актор\актресс