Помогите пожалуйста!!! Дополнить предложения инфинитивной конструкцией: 1. My mother doesen't let me... 2.My father made me.. 3.I heard her... 4.Idon't want you... 5.I want my mother... 6.I saw him...

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. My mother doesen't let me smoke. 2. My father made me wash the car. 3. I heard her cry. 4. I don't want you to go. 5. I want my mother to be healthy. 6. I saw him leave the room.