Помогите пожалуйста физика Зображення предмета,встановленого на відстані 20 см від збиральної лінзи,вийшло збільшеним в 2 рази.Яка фокусна відстань лінзи?
Ответ(ы) на вопрос:
дано: f=20cм=0,2м k=2 F-? скористуємось формулою тонкої лінзи 1/F=1/d+1/f k=f/d розв'яжемо цю систему рівнянь, виразивши з другого d=f/2, підставимо в перше : 1/F=2/f+1/f 1/F=3/f F=f/3 F=0,2/3 F=0,07м=7см