Помогите пожалуйста мне срочно нужно натисать д|з. по английский язык 7 кл. номер 4 прошу вас помогите срочно нужно сдать до завтра на фоте!!!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2)The software for this computer game is written by my brother. 3)The new cartoon was released by them yesterday. 4)The accident was sawn by several people 5) A lot of rice are grown by people in Thailand. 6) Half a million euros were stolen by someone from that bank last night.
Гость
Вроде бы так:    2. ...is written by my brother.      3. ...was stolen by them.       4. ...was seen by several people.       5. ...is grown by people in Thailand.     6. ...was stolen last night from that bank by soveone.        Только ты еще проверь неправильные глаголы.