Помогите пожалуйста !!! наши ребята встретились с детьми из разных страны.Вспомните,кто это и из какой страны.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Robert is Russian. He comes from Russian Federation.  ............ is ArgentinIan. ...... from Republica Argentina.  ............ is Australian. ......... from Australia.  .............is Chinese. ..........from China.  ............ is Japanese. ......... from Japan.  ............ is Polish. ........... from Poland. ............ is British. ........... from Britannia.