Помогите пожалуйста Неправильные и правильные глаголы .1. The lesson (to begin).2.The lesson(not to begin).3.__ the lesson (to begin)?4.Mary (to swim).5.Mary (not to swim).6.___Mary(to swim)?7.The door(to open).8.The door(not t...

Помогите пожалуйста Неправильные и правильные глаголы . 1. The lesson (to begin). 2.The lesson(not to begin). 3.__ the lesson (to begin)? 4.Mary (to swim). 5.Mary (not to swim). 6.___Mary(to swim)? 7.The door(to open). 8.The door(not to open) 9.__the door (to open)? AHГЛИЙСКИЙ ЯЗЫК 4 КЛАСС
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Неправильный 2.Неправильный 3.Неправильный 4.Неправильный 5.Неправильный 6.Правильный 7.Правильный 8.Правильный 9.Правильный