Помогите пожалуйста, по Английскому задали стихотворение выучить, называется "Vacation". Не знаю как читаются некоторые слова напишите транскрипцию русскими буквами. "Vacation" In my head I hear a humming: Summer, summer summe...

Помогите пожалуйста, по Английскому задали стихотворение выучить, называется "Vacation". Не знаю как читаются некоторые слова напишите транскрипцию русскими буквами. "Vacation" In my head I hear a humming: Summer, summer summer's coming. Soon we're going on vacation But there is a complication: Day by day the problems growing- We don't know yet where we're going! Mother likes the country best; That's so she can read and rest. Dad thinks resting is a bore; He's for fishing at the shore. Sailing is my brother's pick; Sailing makes my sister sick; She says swimming is much more cool, Swimming in a swimming pool. As for me, why, I don't care, I'd be happy anywhere! Заранее спасибо!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
vacation-вэкэйшн или вакэйшен