Помогите пожалуйста сделать. Вставьте вопросительные слова. ..................is he? - He is my friend. .................is he? - He is a driver. .................are you at home? - I am ill. ................. do you go to sch...

Помогите пожалуйста сделать. Вставьте вопросительные слова. ..................is he? - He is my friend. .................is he? - He is a driver. .................are you at home? - I am ill. ................. do you go to school? - In the morning. .................looks after little Kate? -My Granny does.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Who Who Why When Does P.s но это не точно