Помогите пожалуйста сделать задания по английскому!!!Зарание спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2 1)We live not far from park 2) Kate's father is good a doctor 3)My sister is now playing in the garden 4)When usually do you get up 5)Why is the baby crying all time 6)He can give you interesting a book 7) Uncle Albert is funny man 8)What do you have in your pocket 9)What about is he talking 10)She has dinner usually at two o'clock