Помогите пожалуйста !!!составте  предложения  с It's worth visiting; it's worth seeing; it's worth reading; it's worth arranging.ЗАРАНЕЕ СПАСИБО.

Помогите пожалуйста !!! составте  предложения  с It's worth visiting; it's worth seeing; it's worth reading; it's worth arranging. ЗАРАНЕЕ СПАСИБО.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
It's worth visiting the Russian museum. It's worth seeing Stonehenge. It's worth reading the Pushkin's novel "Captain's daughter". It's worth arranging the party.