Помогите пожалуйста срочно нужно Употреби глагол в нужной форме: 1) cook We … very well. We ... yesterday evening. We ... tomorrow. 2) watch TV Father ... every evening. He ... in two hours. Father ... last morning. 3) Study...

Помогите пожалуйста срочно нужно Употреби глагол в нужной форме: 1) cook We … very well. We ... yesterday evening. We ... tomorrow. 2) watch TV Father ... every evening. He ... in two hours. Father ... last morning. 3) Study Mike ... at school. He ... in the eleventh form next year. He ... in the ninth form last year.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 ) We cook very well. We cooked yesterday evening. We shall cook tomorrow. 2) Father watch TV every evening. He shall watch TV in two hours. Father watched TV last morning. 3) Mike study at school. He shall study eleventh form next year. He studied in thr ninth form last year.