Помогите пожалуйста . Срочно . Спасибо большое заранее говорю!) Составить предложения с этими идиомами)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Tomorrow I will sit an exam so I am having butterflies in my stomach. 2. We can't do our project in time because we are short-handed. 3 He is a true friend because he is bending over backwards for me.