ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!   Задайте общий и специальный вопросы к выделенным словам: 1. I am a MUSICIAN 2. SOON SHE was given THE THINGS SHE NEEDED 3. BELOW I saw WATER, ROCKS AND A SEA-GULL 4. I need a COMPUTER TO MAKE THE REPORT 5...

ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!   Задайте общий и специальный вопросы к выделенным словам: 1. I am a MUSICIAN 2. SOON SHE was given THE THINGS SHE NEEDED 3. BELOW I saw WATER, ROCKS AND A SEA-GULL 4. I need a COMPUTER TO MAKE THE REPORT 5. SHE punished the BABY BECAUSE HE WAS BEING NAUGHTY
Гость
Are you a musician?  What are you?  Was she given soon the things she needed? When she was given the things she needed?Did you see  WATER, ROCKS AND A SEA-GULL bellow? Where did you see  WATER, ROCKS AND A SEA-GULL? Do you need a COMPUTER TO MAKE THE REPORT? What for do you need a computer? Did she punish the  BABY BECAUSE HE WAS BEING NAUGHTY? Why did she punish the baby