Помогите пожалуйстаЗапішыце сказы, выбраўшы з дужак слова, якое падыходзіць па сэнсе. 1. (Гліняная, гліністая) вуліца паволі спаўзла да ракі, дзе абрывалася высокім берагам. 2. За вёскай круціў крыламі (вадзяны, вадзяністы, во...

Помогите пожалуйста Запішыце сказы, выбраўшы з дужак слова, якое падыходзіць па сэнсе. 1. (Гліняная, гліністая) вуліца паволі спаўзла да ракі, дзе абрывалася высокім берагам. 2. За вёскай круціў крыламі (вадзяны, вадзяністы, водны) млын. 3. (Шаўковая, шаўкавістая) высокая трава перашкаджала нам ісці хутчэй. 4. Толькі (асабовыя, асабістыя) здольнасці і ўпартая праца дазволілі Пятру дасягнуць такіх высот у сваёй прафесіі.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Гліністая вуліца паволі спаўзла да ракі, дзе абрывалася высокім берагам. 2. За вёскай круціў крыламі водны млын. 3. Шаўкавістая высокая трава перашкаджала нам ісці хутчэй. 4. Толькі асабістыя здольнасці і ўпартая праца дазволілі Пятру дасягнуць такіх высот у сваёй прафесіі.