Помогите пожалуйсто сделать анг.яз. артикли a или an :..,italian bag,...russian city,..indian river,...elegant ladi,...english dictionary,...german car,..amerikan college,..french designer,..notebook,..ice cream,..idea

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
an italian a bag a Russian city an indian river An elegant ladi an english dictionary a german car an amerikandesigner a notebook a ice cream an idea