Помогите! Прошу! Нужно составить вопросительные предложения 1)"Jack goes to the swimming pool every week 2)Jack went to the swimming pool yesterday. Прошу! Это очень надо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Does Jack go to the swimming pool every week? 2. Did Jack go to the swimming pool yesterday?
Гость
Jack swim to the swimming poll every week? Jack swim to the swimmihg polk yesterday?