Помогите пж! Перепишите предложения, вставляя нужные формы глаголов to be (am,is,are). (И ПЕРЕВЕДИТЕ) 1.Where ... Dolly from? 2. We ... in Moscow.3. My name ... Olga. I ... from Moscow.

Помогите пж! Перепишите предложения, вставляя нужные формы глаголов to be (am,is,are). (И ПЕРЕВЕДИТЕ) 1.Where ... Dolly from? 2. We ... in Moscow. 3. My name ... Olga. I ... from Moscow.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Where is Dolly from? 2. We are in Moscow. 3. My name is Olga. I am from Moscow.
Гость
is, are, is, am!!!..