Помогите! Раскрой скобки употребляя глаголы Present Perfect, Present Continuous, Present Simple, Past Simple. 1. I say, Tom, let⁺s have dinner. - No, thank you, I already (to have ) dinner. 2.What the weather (to be) like? It s...

Помогите! Раскрой скобки употребляя глаголы Present Perfect, Present Continuous, Present Simple, Past Simple. 1. I say, Tom, let⁺s have dinner. - No, thank you, I already (to have ) dinner. 2.What the weather (to be) like? It still (to rain )? - No, it (to stop ) raining. 3.Please give me a pencil, I (to lose ) mine. 4.I ( not to meet )
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
to be раскрой и всё  и всё правильно