Помогите расставить знаки прыпынку 1. Акропленая расой трава іскрылася на сонцы. 2. У кусціку расой абмытым спявае песню салавей. 3. Ахоплены радасцю ён весела смяецца. 4. Ляжыць перад намі умыты агнямі чароуны прастор. 5. ...

Помогите расставить знаки прыпынку 1. Акропленая расой трава іскрылася на сонцы. 2. У кусціку расой абмытым спявае песню салавей. 3. Ахоплены радасцю ён весела смяецца. 4. Ляжыць перад намі умыты агнямі чароуны прастор. 5. Чаромха цвіла і укрытая белай квеценню быцам мігцела.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 Акропленая расой трава, іскрылася на сонцы.  У кусціку ,расой абмытым, спявае песню салавей.   Ахоплены радасцю, ён весела смяецца.  Ляжыць перад намі, умыты агнямі, чароуны прастор.  Чаромха цвіла і укрытая белай квеценню, быцам, мігцела