Помогите ришить очень срочно надо (там от мененл ) зарание спосибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) messy- the messiest 2) good-the best 3) young- the youngest 4) fit- the fittest 5) friendly - the friendliest 6) big- the biggest 7) beautiful - the most beautiful 8) small- the smallest 9) funny - the funniest 10) far - the farthest 11) generous - the most generous 12) bad - the worst