Помогите с переводом: 1.Оқысаң озарсың, Оқымасаң тозарсың 2.Оқи берсең, көзің ашылады, Отыра берсең, жалқаулық басады. 3. Ата-ананың ақылы, Сайрап датқан жолмен тең. 4.Оқыған ұл - атасынан да үлкен. 5. Ақылды бала айтқызбай біл...

Помогите с переводом: 1.Оқысаң озарсың, Оқымасаң тозарсың 2.Оқи берсең, көзің ашылады, Отыра берсең, жалқаулық басады. 3. Ата-ананың ақылы, Сайрап датқан жолмен тең. 4.Оқыған ұл - атасынан да үлкен. 5. Ақылды бала айтқызбай біледі 6.Ақылды бала өссе, Халқы абырой алар.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 . Озакр читать, tozarsıñ Чтение 2 . Если вы читаете глаз открыт , Если вы садитесь , леность нажата . 3 . Родители оплаченные , поют datqan путь . 4 . Мальчик от своего деда в один большой . 5 . Умный ребенок может сказать, 6 . Умные дети увеличивается , они могут выполнять .