Помогите с переводом.Answer the following questions to the text. 1. What changes characterize the age we are living in? 2. What requirements does each new medium of communication impose? 3. What do new media lead to? 4. Do ne...

Помогите с переводом. Answer the following questions to the text. 1. What changes characterize the age we are living in? 2. What requirements does each new medium of communication impose? 3. What do new media lead to? 4. Do new media of communication change the communication process itself?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Какие изменения характеризуют эпоху в которой мы живём? 2. Каким требованиям каждого нового средства коммуникации навязать? 3. Что делают новые медиа привести? 4. Делать новые средства коммуникации изменяющие сам процесс общения?