Помогите с заданием, пожалуйста. Нужно раскрыть скобки и использовать Past Simple или Present Perfect

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)I have just done my homework. 2)We have already visited our grandmother. 3)Yesterday we went out and had a nice time. 4)Kate has never been to Africa. 5)Last year I stayed in Britan too long. 6)You have never visited your friend. 7)I wrote invitation letters last night. 8)We have just watched.