Помогите сделать номер 3 Пожалуйста не проходите мимо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)It has been snowing in Moscow since 9 a.m It is snowing in Moscow now. в остальных тоже самое ,только меняешь города и время во втором-Рим,since 11 p.m в третьем Париж ,since 1 p.m и просто вычисляешь сколько времени с 9 часов
Гость
1)It has been snowing in Moscow since 9 a.m 2)It has been raining in Rome since 11 a.m 3)It has been snowing in Paris since 1 p.m 4)It has been raining in Washington since 3 p.m 5)It has been snowing in St.Petersburg since 6 p.m 6)It has been raining in London since noon