Помогите составить на английском приглашение на вечеринку в честь 8 марта(можно и другие праздники)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Hi Sara, It's my birthday next Sunday and I'm going to have some mates round for a sleepover. We're gonna get in loads of pizzas and watch DVDs. Fancy joining us? Sasha
Гость
Hello, (имя) I invite you to a party, will take place on June 5 at my house at 17 p.m. . There will be great food and drinks. I'll be waiting! With Love(Твое имя) Привет, (имя друга) Я приглашаю тебя на вечеринку,которая состоиться 5 июня у меня дома в 17. Будет вкусная еда и напитки. Буду ждать! С любовью (твоё имя)