Помогите составить рассказ на украинском языке на тему моя родина

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Радзіма - бо тут мы нарадзіліся, бо яна нам самая родная з усіх краін ва ўсім свеце.Поле, лес, рэчка, возера, зямля, па якой мы ходзім, веска ці горад, у якім мы жывем, - гэта Радзіма.Наша зямля завецца таксама Бацькаўшчы-на - бо яна засталася нам ад нашых бацькоў. А ім ад іх бацькоў - нашых дзядоў. І так - аж ад самых далекіх продкаў.