Помогите составте рассказ по ангискому языку по теме ХОББИ!!! 15-20 педложений.Для 4 класса. СРОЧНО!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My hobby is drawing. I'm drawing nature. The mountains, the flowers, the rivers, the clouds.I like drawing the paints.My favourite colours is pink,green,blue,white and purple.I'm drawing mountains green colour.Flowers is pink and purple colours.I'm drawing blue and white colours a rivers and clouds. Тут 9 предложений,но я прост не знаю,что ещё можно написать.Надеюсь, помог)