Помогите срочно плиз!!Упражнение 11. Задайте вопросы и ответьте на них, используя Present Simple. Ask and answer questions using Simple Present. Example: take a bus to school — How often do you take a bus to school? — I usu...

Помогите срочно плиз!! Упражнение 11. Задайте вопросы и ответьте на них, используя Present Simple. Ask and answer questions using Simple Present. Example: take a bus to school — How often do you take a bus to school? — I usually take a bus. — I never take a bus. sleep till 12 p. m. watch TV come to class late wear a tie to school wash dishes speak English drink milk meet your friends dance and sing buy new things for yourself
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
how you often watch tv