Помогите!!!Даю 30 баллов!!!!При нагріванні нітратної кислоти виділилося 11 2 л суміші газів - оксиду NO2 i кисню (н.у.). Яка маса кислоти розклалася?

Помогите!!!Даю 30 баллов!!!! При нагріванні нітратної кислоти виділилося 11 2 л суміші газів - оксиду NO2 i кисню (н.у.). Яка маса кислоти розклалася?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
4HNO3 => 4NO2 + O2 + 2H2O З рівняння реакції бачимо, що при термічному розкладі 4 моль нітратної кислоти виділяється 5 моль газів V(газів) = 5 моль * 22,4 л/моль = 112 л, тобто дорівнює об'єму за умовами задачі. M(HNO3)= 63 г/моль m(HNO3)= 4 моль*63 г/моль = 252 г Відповідь: 252 г