Помогити мне очень срочно надо написать соченение как вы от носитись герасиму из сказки му му

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I think that Gerasim has made a right choice, having drowned Mu-Mu. He has saved him from tortures and sufferings of a difficult life. If he hasn't made it, Mu-Mu would lead awful life with mockeries and violence, but Gerasimne has allowed it to happen.