Посмотри на картинки и закончи предложения, исползуя формы has got/hasnog't bkb haven't got. 1/Yuri has got a robot.2 Yuri and Masha....green chais. 3 Masha.....a clock. 4Yuri....a puppy. 5 Masha .....a TV.6 Yuri and Masha a bi...

Посмотри на картинки и закончи предложения, исползуя формы has got/hasnog't bkb haven't got. 1/Yuri has got a robot.2 Yuri and Masha....green chais. 3 Masha.....a clock. 4Yuri....a puppy. 5 Masha .....a TV.6 Yuri and Masha a bike.7 Yuri.... a TV. 8 Masha ....a robot
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Yuri and Masha have got a green chais.3. Masha haven't got a clock.4Has got 5.Have got.7Has got.8 Have got.