Поставить предлог give в правильную форму. 1.He has given.....studuing French. 2. Get.....of my room. 3. She has to get.....early. 4. The Thratre team gave.....very quickly. 5. We should work.....our route. 6. I get.....with my...

Поставить предлог give в правильную форму. 1.He has given.....studuing French. 2. Get.....of my room. 3. She has to get.....early. 4. The Thratre team gave.....very quickly. 5. We should work.....our route. 6. I get.....with my parents. Извините за грамотность некоторых слов))
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Не совсем понятно, с чем Вам нужно помочь.