ПОСТАВТЕ БУКАВКИ ПЖ . Визначити рядок, у якому всі слова належать до дієприслівників. А Працюючі, розглянуті, існуючі. Б Перемігши, перемагаючи, з'ївши. В Написані, колючі, укриті. Г Вимиті, жовтіючі, палаючі. 2. Визначити ря...

ПОСТАВТЕ БУКАВКИ ПЖ . Визначити рядок, у якому всі слова належать до дієприслівників. А Працюючі, розглянуті, існуючі. Б Перемігши, перемагаючи, з'ївши. В Написані, колючі, укриті. Г Вимиті, жовтіючі, палаючі. 2. Визначити рядок, у якому дієприслівники доконаного виду. А Торкаючись, сидівши, пишучи. Б Читаючи, малюючи, стоячи. В Дозволивши, прибігши, вистоявши. Г Плачучи, ріжучи, прагнучи. 3. Визначити рядок, у якому дієприслівники недоконаного виду мину- лого часу. А Люблячи, марнуючи, забуваючи. Б Вибачаючи, даруючи, говорячи. В Розуміючи, міркуючи, киваючи. Г Любивши, тримавши, хиливши. 4. Визначити рядок дієслів, від яких утворюються дієприслівники не- доконаного виду. А Оформити, прибігти. Б Зламати, створити. В Летіти, малювати. Г Відпочити, виносити. 5. Визначити речення, у якому при дієприслівникові є залежні слова. А Велич придніпровського лісу побільшувалась, грізнішаючи (Є. Гу- цало). Б Вилізши на великий сніговий карниз, юнак різко відштовхнувся палицями (М. Новиков). В Ось чайка зметнулася вгору, прицілившись, шугонула в розстав- лені долоні (Б. Тимошенко). Г Цю історичну книгу не можна прочитати, не дізнавшись, якими письменами вона написана (М. Славинський). 6. Визначити рядки, у яких частка не з дієприслівниками пишеться разом. А Не/зчувшись, не/навидячи. Б Не/прикидаючись, не/дивлячись. В Не/зважаючи, не/чекаючи. Г Не/дочуваючи, не/здужавши. 7. Визначити речення, у яких дієприслівниковий зворот виділяється комами. А Серце в'яне співаючи (Т. Шевченко). Б Однокласники розмовляли сміючись. В Україна бере участь у дослідженні корисних копалин Антарктиди маючи на ній власну наукову станцію (С. Косар). Г Князь зібравши хоробрих воїнів вирушає в далеку дорогу (В. Мі- рошніченко). Д Ідуть дівчата в поле жати, та, знай, співають ідучи (Т. Шев- 8. Установити відповідність між дієсловами та суфіксами, за допомогою яких утворюються від них дієприслівники. . А Обстежити. Б Бродити. В Сфотографувати. Г Зберегти. Д Змогти. Е Винести. 1 -виш-. 2 -ши-. 9. Записати дієприслівники говорячи, заговоривши в такій по- слідовності: а) дієприслівник недоконаного виду теперішнього часу; б) дієприслівник доконаного виду минулого часу. Скласти з ними словосполучення. Виділити головне і залежне слово. 10. У подане речення ввести дієприслівниковий зворот. Записати, роз- ставляючи потрібні розділові знаки. Визначити синтаксичну роль ді- єприслівникового звороту. Удалині темніли зелені ялини (М. Новиков).ПОСТАВТЕ БУКАВКИ И ВСЕ ПЖ
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1Б, 2В, 3Г, 4В, 5Б, 6АГ, 7ВГ,  8. А1  Б1  В1 Г2  Д2  Е2 9.  говорячи пошепки, заговоривши з учителем ГОЛОВНІ СЛОВА (говорячи, заговоривши), ЗАЛЕЖНІ СЛОВА (пошепки, з учителем) 10. Удалині, ледь видираючи з-за гори, темніли зелені ялини. Дієприслівниковий зворот ЛЕДЬ ВИЗИРАЮЧИ З-ЗА ГОРИ  виступає обставиною.