Поставьте глагол в правильную форму.( Нужно раскрыть скобки ). Используя Present Simple , Present Continuous, Present Perfect ,Past Simple,Future simple. 1 Where you ( to spend ) last summer? ...

Поставьте глагол в правильную форму.( Нужно раскрыть скобки ). Используя Present Simple , Present Continuous, Present Perfect ,Past Simple,Future simple. 1 Where you ( to spend ) last summer? 2 He just ( to finish) his work. 3. I ( to play) chess tomorrow. 4. How often he ( to send) sms to you? 5. You sister ( to work) now?e
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Where did you spend last summer? 2. He has just finished his work. 3. I shall play chess tomorrow. 4. How often does he SMS to you? 5. Is your sister working now?