Поставьте предложения в отрицательную форму Thes are tables. They are technicians. It is our dog. This is my uncle. I am a businessman Those are my books Задайте общие вопросы к данным предложениям. Дайте краткие ответы Mr. Smi...

Поставьте предложения в отрицательную форму Thes are tables. They are technicians. It is our dog. This is my uncle. I am a businessman Those are my books Задайте общие вопросы к данным предложениям. Дайте краткие ответы Mr. Smith is a maneger. The picture is on the wall. He is in Kiev These women are doctors The student is in the class-room Задайте специальные вопросы к словам brother, Anna, at the deck We are in Madrid now. My brother is a teacher. Her name is Anna. The students are at the deck Переведите предложения с русского на английский мы студенты. Это офис. Этот офис большой. Чьи это письма?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
these are not tables