Постройте 6 специальных вопросов к предложению: she was wearing a miniskirt. If it was any shother, it would be a collar.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
What was she wearing? - Во что она была одета? Who was wearing a miniskirt? - Кто был в миниюбке? Why would her skirt be a collar if it was any shother? - Почему ее юбка была бы как воротничок, если бы она была чуть короче? What was the length of her skirt? - Какова была длина ее юбки? Whose skirt would be a collar if it was any shother? - Чья юбка была бы как воротничок, если бы она была чуть короче? What  was her skirt like? - Что предствляла из себя ее юбка?